Co to jest pozabankowa karta kredytowa, jakie są jej zalety?

małżeństwo zawierające umowę pożyczki

Pozabankowa karta kredytowa pozwala wykorzystać środki z przyznanego limitu kredytowego, który jest do niej przypisany. Pozabankowa karta kredytowa stanowi doskonałą alternatywę dla osób, które nie chcą lub nie mogą mieć karty kredytowej w banku.

Pozabankowa karta kredytowa jest niemalże tym samym co zwykła karta kredytowa z banku. Jest ona łatwiejsza w utrzymaniu, wadą może być fakt, że jest nieco droższa w utrzymaniu od standardowej karty.

Okres spłaty pozabankowej karty kredytowej wynosi zazwyczaj 30 dni, czyli krótszy niż w przypadku bankowych kart kredytowych. Poza tymi niewielkimi różnicami działa tak samo jak karta z banku i jest równie bezpiecznym środkiem zapewniającym dostęp do pieniędzy.

Co to jest pozabankowa karta kredytowa?

Uzyskanie karty kredytowej w banku może przysporzyć wielu trudności. Niska zdolność kredytowa, zła historia w BIK mogą utrudnić otrzymanie karty z banku. Z tego powodu dobrą alternatywą będzie karta pozabankowa.

Kartę pozabankową można szybko zamówić przez internet. Wystarczy wybrać jedną z firm oferujących pożyczki pozabankowe takich jak Net Credit. Wypełnienie wniosku zajmuje nie więcej niż 15 minut, dlatego też bardzo często ten rodzaj pożyczek nazywany jest pożyczkami w 15 minut: https://netcredit.pl/pozyczka-w-15-minut/

Nie ma możliwości zdobycia karty czy bankowej, czy pozabankowej bez informacji z BIK. Wypis z BIK jest konieczny w obu przypadkach, jednak jest to zaletą, nie pozwoli bowiem wpaść w pętlę długów osobie, która mogłaby mieć później duże problemy ze spłatą.

W przypadku ubiegania się o kartę pozabankową istotne jest, że konto w BIK nie musi być całkowicie czyste. Negatywne wpisy z przeszłości, lecz uregulowane, nie przekreślają szans na pozabankową pożyczkę lub uzyskanie pozabankowej karty kredytowej.

Zobacz też:  Ile czasu ma pracodawca na przedłużenie umowy o pracę

młode malżeństwo zawiera umowę pożyczki online

Zalety pozabankowej karty kredytowej

Pozabankowa karta kredytowa ma wiele zalet. Część z nich pokrywa się z zaletami standardowych kart bankowych, ale można także wymienić kilka dodatkowych zalet. Oto główne zalety pozabankowej karty kredytowej:

  • ograniczenie formalności do minimum – firmy pozabankowe działają szybciej i sprawniej niż banki. Wniosek o pozabankową kartę kredytową będzie rozpatrzony dosłownie w 15 minut;
  • dzięki posiadaniu  pozabankowej karty kredytowej możesz budować swoja pozytywną historię kredytową – jeśli spłacasz kartę rzetelnie i terminowo, informacja o tym znajdzie się w BIK. Dzięki temu można w przyszłości mieć łatwiejszy dostęp do uzyskania kredytu hipotecznego;
  • dostęp do gotówki – w przypadku kart z dostępem do bankomatu, pozwala to na stały dostęp do gotówki bez potrzeby zaciągania pożyczek;
  • karta pozabankowa daje możliwość wynajęcia auta i płacenia za hotele lub robienie zakupów na zagranicznych portalach zakupowych – gdzieniegdzie bowiem posiadanie karty kredytowej jest wymagane, aby np. wypożyczyć samochód z wypożyczalni.

Kto może ubiegać się o pozabankową kartę kredytową?

Pozabankową kartę kredytową mogą otrzymać osoby posiadające odpowiednią zdolność kredytową, zdolność do czynności cywilnoprawnych. Najczęściej, aby uzyskać kartę trzeba mieć ukończone 21 lat. Osoby młodsze, ale pełnoletnie najczęściej muszą dostarczyć dodatkowe dokumenty.

Składając wniosek o pozabankową kartę kredytową np. w Net Credit, warto zwrócić uwagę na formalności takie jak minimalna kwota spłaty, maksymalny okres spłaty czy wymagania dotyczące zarobków.

Jeśli więc z jakiegoś powodu nie masz możliwości uzyskania karty kredytowej w banku lub szczególnie zależy Ci na czasie, warto rozważyć taką możliwość w firmie pozabankowej.Zobacz także:
Zobacz też:  Zwolnienie elektroniczne nie dotarło do pracodawcy - co zrobić?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też